Влез |  Регистрация

[ 23 мнения ] 

Пон Май 20, 2013 11:15 pm

Аватар

Никаква помпа не съм казал,умишлено сложих "двигател"в кавички за да разбереш но ти не разбра,нагоре се движи под налягане като има корени има налягане,(транспирацията отделно)кореновите власинки(пиши в гугъл) го правят това при широколистните, а при иглолистните микориза,но е по-слабо. Като ги орежеш корените налягането се губи,капилярите и проводящите снопове по стеблото си остават но налягането се губи познай защо?!Това дето казваш за рязането на дънери-на пролет като срежеш стебло, когато кореновото налягане е най-силно ще видиш за какво иде реч...За рязането на корени написах дърво не клони, и аз засаждам резници но дървета без корени не садя-трябва да съм луд.Осмоза-веществата се движат от зоните с по-голяма концентрация към зоните с по-малка.Водата и солите-растението може да има избирателен характер, да приема тия неща независимо едно от друго нищо,че са заедно-може да приеме повече азот или по-малко със същото количество вода-то избира,когато солите са в големи количества тогава избирателният характер почва да липсва и "взима",поинтересувай се,питай твоят човек Walter :) клетките затварят раните но ти каза соковете от корените!Не в тия сокове дето идат от корените а тези от листата затварят!Казваш отворена пъпка?! а връзаката е тази-в листата(иглите)се съхраняват асимилати,нужно е фотосинтеза за асимилатите, също дишат иглите,с какво ще диша бора? като ги махнеш-ядец,ако има отворени пъпки може и да прескочи трапа тоя бор но не се знае в какво здраве ще е после(ако е жив)защото ще използва отворените пъпки за нови асимилати,но може и да се спомине,за това се оставят по няколко игли на клон като се скубят-за да осигурят енергия за образуване на нови пъпки(енергията и дишането са свързани ти ме цитира ;) ) или споменах-ядец!За подрязването ти друго каза-като използва енергията за листата-тая енергия се ползва за да се покажат листата, после си набавя нова,ако няма соли в почвата тогава е друго но това е друго.Корените са важни после, като има листа и солите(тор) а не резервите от предишната година.За това в ранна пролет нуждата от азот е най-голяма защото резервите се изразходват за събуждането на дървото. Амин! :)

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Вто Май 21, 2013 12:08 am

Петър Георгиев написа:
Никаква помпа не съм казал,умишлено сложих "двигател"в кавички за да разбереш но ти не разбра,нагоре се движи под налягане като има корени има налягане,(транспирацията отделно)кореновите власинки(пиши в гугъл) го правят това при широколистните, а при иглолистните микориза,но е по-слабо. Като ги орежеш корените налягането се губи,капилярите и проводящите снопове по стеблото си остават но налягането се губи познай защо?
Ти прочете ли връзките които ти дадох в предния отговор? Там всичко това е обяснено. Корените създават осмотично налягане 0.2-0.3 а ти трябва повече от 3 за да се придвижи течност нагоре.
Тая снимка я направих в едно село тука. Това са дървета без корени мушнати в земята, и растат.
Как това ще обясниш като нямат корени да създадат налягане за предвижването на сокове отдолу нагоре? как е предвижват соковете на клон във вода натопен като няма корени? осмозния процес създава много малко налягане...нищожно количество.

!Това дето казваш за рязането на дънери-на пролет като срежеш стебло,Не казах за рязане на дънера...а на клонки когато кореновото налягане е най-силно ще видиш за какво иде реч...За рязането на корени написах дърво не клони, и аз засаждам резници но дървета без корени не садя-трябва да съм луд.
Аз садя И растат.

Осмоза-веществата Вещества ли се движат или течности???се движат от зоните с по-голяма концентрация към зоните с по-малка.Като кажеш по голяма концентрация, какво имаш в предвид? По наситен разтвор? В който има повече сол разтворена??? ако това имаш в предвид точно обратното е.Водата и солите-растението може да има избирателен характер, да приема тия неща независимо едно от друго нищо,че са заедно-може да приеме повече азот или по-малко със същото количество вода-то избира,когато солите са в големи количества тогава избирателният характер почва да липсва и "взима",поинтересувай се,питай твоят човек Walter :) клетките затварят раните но ти каза соковете от корените! Напролет от корените (запаси) през лятото от клонитеНе в тия сокове дето идат от корените а тези от листата затварят!Казваш отворена пъпка?! а връзаката е тази-в листата(иглите)се съхраняват асимилати,нужно е фотосинтеза за асимилатите, също дишат иглите,с какво ще диша бора? като ги махнеш-ядец,ако има отворени пъпки може и да прескочи трапа тоя бор но не се знае в какво здраве ще е после(ако е жив)защото ще използва отворените пъпки за нови асимилати,но може и да се спомине,за това се оставят по няколко игли на клон като се скубят-за да осигурят енергия за образуване на нови пъпки(енергията и дишането са свързани ти ме цитира ;) ) или споменах-ядец!Ние тук за махане на всички игли на всички клони ли говорим или само за едно клонче. Повтарям ( или потретям)...виж също предния ми отговор...аз говоря и дадох като пример за едно клонче само...и за неговото умиране...ако се отреже и остави без игли...това което ти казваш няма нищо общо с това което аз казах. Ти говориш за здравето на дървото като цяло... ясно е че там много други фактори ще влияйат.аз това ти го дадох като пример че клон на бор ще умре ако се отреже и никакви игли не останат. ако отрежеш клен така, клона няма да умре...Такъв а примера който ти дадох... Ако отежеш само едно клонче дървото няма да умре освен ако му е единственното клонче.За подрязването ти друго каза-като използва енергията за листата-тая енергия се ползва за да се покажат листата, после си набавя нова,нали това казах???ако няма соли в почвата тогава е друго но това е друго.Корените са важни после, като има листа и солите(тор) а не резервите от предишната година. Как ще се разлисти едно дърво на пролет ако не е натрупало резерви от миналата година??? Когато няма листа да фотосинтезират карбохидрати??? За какво се използават тия резерви...и защо се натрупват? или може би казваш че не се натрупват?За това в ранна пролет нуждата от азот е най-голяма защото резервите се изразходват за събуждането на дървото. Амин! :)

Аз тука сега съвсем се обърках...
един път едно казваш:
.Корените са важни после, като има листа и солите(тор) а не резервите от предишната година.

после съвсем друго:
защото резервите се изразходват за събуждането на дървото

кое от тия двете е вярно? Обясни ми защото аз не разбирам това. Един път резервите от корените не са важни а другото че се използват за събуждането на дървото?
Кое а кое...
Може би ти за някакви други резери приказваш??? не тия дето се натрупват в корените, клоните и дънера през лятото???

Прикачени файлове:
DSC02460 (640x480).jpg
DSC02460 (640x480).jpg [ 250.93 KiB | Прегледано 1168 пъти ]

Профил 

Вто Май 21, 2013 11:40 am

Аватар

Отговорих ти! Постарах се да обясня,дали ти разбираш каквото четеш-вече не е моя грижа.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 23 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа