Влез |  Регистрация

[ 19 мнения ] 

Пет Юли 26, 2013 9:32 pm

Аватар

Имам един бор от това време но и горчив опит.Сега корените на боровете растат и ако е за пресаждане може, но ямадори да вадиш е много относително,ниската атмосферна влажност и голямата жега е голям проблем за успешно вадене на борове.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Пет Юли 26, 2013 9:58 pm

Аватар

Мисля, че изваждането на борови през август важи за Алпите и при това дърветата не се спусне в топлите краища. Аз съм пробвал със събирането на няколко борови и беше неуспешно. Мисля, че за нашите краища подходяща е пролетта.

Профил 

Съб Юли 27, 2013 1:38 pm

Аватар

Еми моя опит с боровете е следния.
Преди 3 години извадих един много добър бял бор от Рила точно по това време. Не знам дали е успеха на начинаещия, но нямаше никакъв проблем с оживяването. Така че моят опит по това време е положителен. Бора го офомям много добре, трупайки безцинен опит за вида.
Миналия ден бях на Рила и по стара традиция взех и целия инвентар :). Изкопал съм няколко бора и да се надяваме, че няма да има проблеми.
Дайте идеи, ако ви се пише в това време за море:), за това как и къде да ги съхранявам, за да увелича шанса за успешно прихващане.
Благодаря за отговорите.
Поздрави
Марти
:)

Профил 

Съб Юли 27, 2013 7:56 pm

Пръскай с вода два пъти на ден, дръж на сянка за един месец най малко, полей ги с водораслов разтвор но не ги тори. Сложи ли в почвата костено брашно и суперфосфат? Някои хора ги държат във вода с водораслов разтвор за една седмица да се напоят добре преди да ги посадят.

Профил 

Чет Авг 29, 2013 8:52 pm

Администратор
Аватар

Аз имам само един изваден през август и се чувства чудесно.

Профил 

Пет Авг 30, 2013 12:27 am

ТУКА в япония сега пресаждат малките хжоини а ж следващия месец големите.

Профил 

Пон Мар 17, 2014 12:44 pm

Аз също съм вадил през август бял бор, но според мен не е добра идея-особено ако е старо дървото. Имайте предвид , че в UK август е вече като нашия октомври. В България по това време е много горещо и сухо през деня.
А борчето което изкарах- на следващата пролет не показа знаци на разтеж. Имаше много малък анемичен и ограничен разтеж(и то само отделни пъпки) през лятото по-слаб дори от втора вълна. Според същия Р Нийл това е нормално-дървото няма нужда от нова листна маса, докато не си възвърне нужната маса корени.
Все пак триабва да имаме предвид, че тук в България климатичните условия са доста по-различни от Япония,UK и повечето щати.И макар че в повечето случаи може да има относителен успех, лично за себе си мисля, че не е добре да се прибързва.

Профил 

Чет Мар 20, 2014 12:14 am

Аватар

Здрасти, Rady!
Мисля да пооскубя игличките на един бор. Как мислиш, време ли е според нашите сезони или да поизчакам?

Профил 

Съб Окт 04, 2014 1:04 pm

Sorry за късния стговор, аз нямам бор "завършен" бонзай , където се влиза в "цикъла" на поддръжка. Аз лично скубя иглици по всяко време на сезона-демек без зимата, но по-малко защото се нуждая от повече зелена маса. И тук е ДИЛЕМАТА: Дали да го балансирам през времето преди първия стайлинг, или да го оставя да трупа зелена маса (енергия)? Но ако го оставя горните клони ще се удебелят значително. Затова подхождам някак си половинчато, освен това клоните са доста Leggy както се казва затова скубя само апекса. Иначе въпросното борче има хубаво елегантно стебло.
Някакви мнения? Вие балансирате ли ги докато ги подготвяте ? Излишна зелена маса - backbudding .

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа