Влез |  Регистрация

[ 5 мнения ] 

Нед Сеп 17, 2017 4:21 pm

Аватар

Не знам какво да го правя. Имам го от поне 4-5 години, подрязвано е веднъж, пресаждано 2 пъти (сега преди няколко дни го преместих в тази саксия за бонсай, като му подрязох корените), но не знам дали да го армирам или да го подрежа скоро. Никаква форма няма, клоните са хилави и дори няма централен, който да расте нагоре, всички са настрани. Някакви съвети? :roll:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Нед Сеп 17, 2017 5:17 pm

Привет!
Аз бих те посъветвал сега нищо да не режеш щом на скоро си го преместил в друга саксия и подрязал корените, дет се вика - ще му дойде много стрес...
Връх сам си избираш и вече спямо него ще се ориентираш.
Като цяло си му е нужно време да си му надебелеят клончетата.
А за да не става мнооого бавно, би било разумно да го бе преместил в съд с по-голям обем.
Все пак понеже знам, че си е голяма "шуга" и нас новаците ни сърбят ръцете :) , виж видео :
https://www.youtube.com/watch?v=_Jt1HlxLleA

Забележи саксията в този клип :
https://www.youtube.com/watch?v=TATm-uAcRJs

И като цяло прегледай клипове на този тайландец,показва не малко интересни неща.
Успех!

Профил 

Нед Сеп 17, 2017 8:07 pm

Аватар

Алекс е много прав , сега нищо друго не прави. Макар и тропическо растение през зимата няма да расте много намаля вегетацията така , че даже и да го армираш ефекта ще е минимален. Направи го напролет. Сега за саксията, такава си си избрал, така ще си гледаш минимум една година. Пък ако не ти харесва как нараства, догодина пак ще го преместиш . Моят съвет е това да се прави напролет . Успех.

Профил   

Пон Сеп 18, 2017 10:36 am

Аватар

Благодаря за отговорите! За сега ще се опитам да не го убия на първо място, че не беше хич удачно да го местя сега, вместо на пролет и не му понася много добре. Почнаха да му окапват листата веднага след това и виждам някои клонки изсъхнаха... :? Тях ги махнах, но иначе няма да го пипам. Ще го торя на 3-4 седмици, дано се захване, че го имам от 4-5 години и не ми се иска да го убия. :( Ако оцелее, на пролет ще видим какво ще го правим ;)

А, забравих да добавя - тази саксия е по-голяма от предната, предната, така, че надявам се да тръгне по-добре в тази

Профил 

Вто Сеп 19, 2017 8:10 am

По опитните да подскажат за торенето през есента и зимата, че при цитрусите може да е по различно. Обикновенно в зиния сезон е "спящ" за дърветата и тогава няма голяма полза от торене, но опитните мастери да подскажат.
Тъкмо и аз ще видя как е с торенето при цитрусите през есента и зимата.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа