Влез |  Регистрация

[ 14 мнения ] 

Вто Май 19, 2015 6:13 am

Тоя фикус точно не мисля че ще страда от много слънце. Имам такива и ги пече само на обяд през лятото, никакви проблеми като изгаряния или нещо такова. Разбира се, са извадени от сега за да свикнат.
Ако при поливане не потича направо отдолу, субстрата е за смяна според мен. Ако е на терасата, то трябва да се превърже към саксията, за да не скочи по някое време.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Пет Май 29, 2015 9:57 pm

Благодаря на всички за съветите. Проблема не е в светлината. Преместих го на терасата веднага, щом ми казахте и го напръсках с Би 58 за акарите, но ефект няма. Даже още повече му падат листата и съвсем скоро ще съм без него. При поливане водата направо потича надолу и не се задържа изобщо. Не знам вече какво да направя. Утре ще купя друг препарат и ще го напръскам отново. Ако и това не помогне няма какво друго да направя.

Профил 

Съб Май 30, 2015 12:42 am

Аватар

1. Когато пръскаш, задължително пръскай и долната страна на листата. 2. Шанса да хване отново акари, когато е на терасата е значително по-малък, от колкото ако е вътре, в някое помещение, ако вече е имало яйца по растението от преди това, то не се брои, но по принцип акарите са стайни гадини :) 3. Препаратите убиват акарите, но на яйцата не вредят, за това, ако е имало яйца от тях ще се излюпят нови гадини и пак ще трябва да се пръска.(не помня инкубационният период). 4. Дори да изпадат всичките листа, има шанс дървото да развие нови, зависи колко резерви има, стига да не му дойдат в повече отново акари. Ако все пак се случи да развие нови листа, ще има нужда от хранителни елементи, жизнено важно ще е, ако в почвата са изчерпани- тор ще свърши работа.

Профил 

Съб Юли 18, 2015 8:13 am

Администратор
Аватар

Това че водата изтича направо е много добре, само че в такъв случай трябва да поливаш много обилно. Субстрата гледам е някакъв торфен. Пробвай да поливаш с потапяне за да се омокри, иначе ти си поливаш, той си седи сух.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа