Влез |  Регистрация

[ 7 мнения ] 

Нед Юли 21, 2013 12:46 pm

Прикачени файлове:
IMG_20130721_130816.jpg
IMG_20130721_130816.jpg [ 145.32 KiB | Прегледано 2801 пъти ]

Листата му съхнат и падат...
Подариха ми това дърво преди 2 седмици. не можаха да ми кажат нито какво е, нито как се отглежда. В момента е на югоизточна тераса, където всякаккви растения виреят много добре. Терасата е светла, но без директна слънчева светлина. поливам го всеки ден, понеже малката саксия съхне бързо, но не прекалявам за да не го удавя. Ако някой може да ми даде съвет как да го спася ще съм изключително благодарен...

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Нед Юли 21, 2013 9:08 pm

Ако е било на сянка а сега е на слънце, листата изгарят ...
Момчетата ще добавят повече.
Как му е почвата?

Профил 

Нед Юли 21, 2013 9:24 pm

Аватар

Minch написа:
не можаха да ми кажат нито какво е, нито как се отглежда.

Здравей Minch! :)
Това е sageretia!
Съжалявам, че не мога да помогна със съвети! Нямам никакъв опит с това дърво!

Профил 

Пон Юли 22, 2013 9:02 am

Аватар

Здравей и от мен.

Бих искал много да ти помогна. Това растение иска постоянна влага и е чуствително на засушаването както на почвата така и на въздуха. Както Нели тие написала ако досега (преди да попадне в теб) е отглеждано в оранжерия след това в магазина при излагането на външните условия е много вероятно да се получи този ефект. Но причините може да са много и различни. Почвата каква е и най-вече как е направен дренажа. Ако водата се задържа в саксията корените започват да гният и пак се получава подобен ефект. Има и друго, ако преди теб са го третирали с някави торове за да изглежда добре, сега ти не знаеш какви са и не ги даваш, пак се получава същия ефект. Така , че едвали някой може да ти даде правилната рецепта за спасение само от една снимка .

Според мен остави го там на терасата,провери дали водата с която го поливаш изтича през отвора на саксията. И ако не веднага го пресади с добър дренаж. В никакъв случай не тори докато не се стабилизира. Ами това от мен. Дано да съм помогнал с нещо.

Профил   

Чет Сеп 25, 2014 8:30 am

Здравейте, предварително се извинявам ако мястото на моят въпрос не е в тази тема. :) Преди около 4 месеца ми подариха фикус бонзай, но за съжаление съм страшно невежа в отглеждането на цветя и много бих се радвала някой от вас да ми помогне. :( Проблемът е следният. От около 2 месеца наблюдавам ситни черни точици по листата на фикуса, както и пъпчици, които приличат на памук. Предполагам, че са някакви вредители, но не знам как да ги третирам, пък и по цветарските магазини мненията са твърде различни, когато се обърнах към тях. Също така по-голямата част от новите листенца, които израстват почти винаги опадат или пожълтяват, или се "нагърчват".Бих се радвала някой да сподели ако е имал такъв проблем и какво е неговото решение. Благодаря предварително! :) Качвам и снимки.
ИзображениеИзображениеИзображение

Профил 

Пет Сеп 26, 2014 8:13 pm

Здрасти, няма такъв вид фикус бонсай.
Вземи по-скоро МОСПИЛАН 20 СП, направи един курс по препоръка на продавача. Пръскай навън. Вземи и някакъв тор за зелени растения, почни да слагаш по предписанията там. Хубаво е да опишеш и условията при които е фикуса - светлина, субстрат, поливане...
Още не е толкова страшно навън, пръскай на открито. ;)

Профил 

Вто Сеп 30, 2014 3:59 pm

Здравейте, отново! Фикусът седи под прозорец източно изложение, рядко се огрява пряко от слънцето. Опитвам се да не го преполивам, изчаквам почвата леко да загуби влажност и тогава поливам. От месец започах да торя със тор за зелени разстения някъде през 2-3 седмици. Къпя го 1-2 пъти в седмицата с пулвелизатор.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа