Влез |  Регистрация

[ 77 мнения ] 

Сря Фев 05, 2014 1:12 pm

Благлдаря ти, Ицо! Но не посмях да ги оставя навън предвид дългите ми отсъствия. Примък- отмък остава за домашното население, а то ... едва се справя с поливането. И както знаем - "Извинявай!!!" не съживява мъртви растения ;) . Може би догодина, и то вкопани в градината.
Ще изчакам малко с торенето, за всеки случай.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Сря Апр 09, 2014 11:41 pm

Пичовете от и в София, препоръчайте от къде да си намеря/взема птичи тор? :)

Профил 

Сря Апр 23, 2014 9:54 am

Намираш си лястовиче гнездо и събираш каквото има под него :) Задачата не е сложна за изпълнение ако намериш гнездото ;) . Аз поне така правя, но имам лястовички под ръка. Друг вариант от някой кокошарник на село. Иначе за продажба на пакетиран птичи тор не мога да помогна.

Профил 

Пон Апр 28, 2014 6:53 pm

Аватар

Здравейте колеги.
Реших освен тор BioGold в почвата, да торя и листно. Имам едно въпросче относно този тор от снимката.
Отношение на тор към вода при листно торене различава ли се от тази при почвено торене?
На етикета, както се вижда от снимката производителя не се прави разлика, т.е. и за двата вида съотношението е едно и също.
И през колко дни, мислите е добре да се тори по този начин за "балконски дръвчета" - на етикета пише веднъж седмично, но мисля да пувреризирам по често, например веднъж да 3 дни? Как мислите?
Благодаря Ви за мнението
Поздрави
Марти

Прикачени файлове:
20140428_175242.jpg
20140428_175242.jpg [ 147.25 KiB | Прегледано 1190 пъти ]

Профил 

Пон Апр 28, 2014 7:03 pm

Аватар

Марти , може да съм от по-старото поколение и затова да използвам стари разбирания, но от онези стари книжки съм запомнил едно правило отнасящо се до торенето -" Ако пропуснеш едно торене ефекта може да е само малко забавяне на растежа ,ако обаче предозираш с торенето ефекта може да е фатален" . така , че моето мнение не превишавай написаното на етикета.

Профил   

Пон Апр 28, 2014 8:07 pm

Аватар

Обикновено при листно торене се ползва разтвор с по-слаба концентрация, от колкото при почвено, ползва се като допълващо торене но не може да замести почвеното, тоест примерно при дефицит може да се прибегне до листно торене, като спасителна мярка. И аз съм на мнение, че при тоя метод не бива да се прекалява, по мои сметки може да изгори листата но това е само предположение-никога не съм торил с листни торове.

Профил 

Пон Апр 28, 2014 9:03 pm

Аватар

Освен горе написаните с по- честото листно пръскане рискуваш листата ти лятото да изгорят от слънцето. От опит знам че пулвелизирането не е добре за листата когато дойдат жегите. Аз лично тази година съм решил да торя листно само веднъж седмично или на 10 дни и останалата вода и тор да е в почвата. Ко

Профил   

Вто Апр 29, 2014 6:38 am

Администратор
Аватар

Спорен мен листно торене се практикува там, където нормалното торене е трудно. Например при огромни площи насаждения. Там се тори от самолет. Не съм чувал бонсаистите да торят листно. И според мен ще изгорят листата в жегите.

Профил 

Сря Апр 30, 2014 12:43 pm

Аватар

Ето какво породи въпроса ми. Това ми е кореспонденцията с Павел Словак на тема "Торене на неговите бонсаи" и ето какво мисли той за торенето, с какво тори, колко често, какви торове използва. То си е по-скоро както кръстосан разпит ;)
Поздрави

" - I have one little question about fertilizing pines. When do you usually start to put fertilizer, BioGold for example? When is the right moment?Thank you for the answer

- Yes, Biogold is good fertilizer. But many money. I use fertilizer all growing time. But osmocote in soil and very good fertilizer for sprayer in leaves name Altron with silver. Plus many sprayer fertilizer for changes in time.

- Do you use liquid fertilizer for spraying the neddles of the pines?

- Yes

- And you start fertilizing before the final forming of the candles?

- Yes. I started sprayering fertilizer about end March. First time fertilizer Wuxal, next Altron and mix next and next. I worked sprayering every thirth day.

- Do you use fertilizers for the foots, or you use ONLY spraying fertilizers every third day?

- Yes plus osmocote in soil.

- Ок. I understood you very well. Thanks for the usefull information

- It is a great work to water all your trees, isn't it?How do you do it?Do you use drip irrigation or you are just watering with the hose?

- Only with the hose"

Профил 

Чет Май 01, 2014 8:22 am

Аватар

Ами лошо е да се пулверизират листата на широколистните, но за иглолистните дори е хубаво да се мокрят иглите. И все пак не забравяй че едно и също дърво расте по различен начин при мен , при теб и при някой извън България. Много добре знаеш , че правилото, което важи при мен и е добро за моят град и моите условия ,при теб може да има обратен ефект. Така, че остави дървото да те води какво му трябва и как се чувства най- добре при теб.
Поздрави

Профил   
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 77 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа