Влез |  Регистрация

[ 175 мнения ] 

Съб Яну 28, 2017 4:12 am

Аватар

Здравейте,

От скоро пак съм във форума, тоест пак се закачих за бонсай страстта. Но нямам време да ви занимавам с особата си, а директно се включвам по темата. Давам любопитен линк по-долу. Ако има хора със затруднения с английския, съм готов да преведа материала.

четете: https://adamaskwhy.com/2017/01/27/i-feel-so-soiled/

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Сря Фев 01, 2017 1:39 pm

Аватар

Интересна статия, както и другите му статии по темата, дори и чисто информативно за това кой материал какви свойства има. Но както и при други подобни, казва какво ползва при строго специфичните условия на неговия климат и навици - все индивидуални неща, които човек трябва сам да съобрази и прецени, а не да ползва на готово нечии рецепти за субстрат. Е, другия (не много добър) вариант е проба-грешка на сляпо...

Профил 

Сря Фев 01, 2017 9:43 pm

Аватар

Петър Енев написа:
Интересна статия, както и другите му статии по темата, дори и чисто информативно за това кой материал какви свойства има. Но както и при други подобни, казва какво ползва при строго специфичните условия на неговия климат и навици - все индивидуални неща, които човек трябва сам да съобрази и прецени, а не да ползва на готово нечии рецепти за субстрат. Е, другия (не много добър) вариант е проба-грешка на сляпо...

Е ама то си е така . С теб сме в един климат, горе долу. Ако ти ползваш моята рецепта за субстрад ,сигурно няма съвсем да ти пасне. Така , че "проба грешка" всеки който, се занимава с отглеждане на растения, е направил в един момент. Най-добре е да е в началото . После само да подобряваш това което най-много ти харесва. Пък ако отглеждаш различни видове, то за всеки вид това се прави отделно.

Профил   

Пон Фев 06, 2017 3:32 pm

Аватар

Като отворихме дума за субстратите, някой ползвал ли е субстрат за орхидеи като органична съставка в собствените си смески? Гледах наскоро един и според описанието му съдържа борови кори и сфагнум.

Профил 

Вто Фев 07, 2017 11:55 pm

Аватар

аз искам да питам за кокосовите кори, има ли полза от тях и в какви дози и формат?

Профил 

Сря Фев 08, 2017 12:30 pm

Аватар

Аз ползвам, от пресованите блокчета кокос, които се продават за терариуми. При едното ми дръвче кокосът е в съотношение около 1:1 със зеолита и добре си расте хайванчето. При друго дръвче е в доста по малко съотношение и напролет като (ако) реша да го пресаждам, ще видя дали всъщност не се е отмил или струпал и спекъл на дъното (дръвчето е с мъх отгоре и не се вижда току така какво има отдолу).

Профил 

Вто Мар 14, 2017 11:36 am

Имам въпрос, мога ли в България някъде да купя "Канума" . Намерих я на Алиекспрес, но ми прекалено много. Трябва ми около 100гр за една специфична японска орхидея. Някой може ли да продаде малко, ако има налична?

Профил 

Сря Апр 05, 2017 6:08 pm

Аватар

Аз вече се изнервих до краен предел от търсенето на акадама и зеолит, което всеки път, когато попадна на оферта се проваля и вече мисля да се откажа... :x :x :x
Имам торопочвен сусбтрат Compo Sana (специално за бонсаи), който се продава в Praktiker и керамзит...
Ще потърся още малко все пак, но ако не успея да намеря мисля да използвам торопочвения субстрат, ще натроша керамзит, ще използвам и цял, иии каквото стане... :?
Саксия също не мога да си намеря в моя скапан град (Плевен)... :x
Ако някой може да ми помогне с намирането на по-подходящи субстрати ще съм много благодарен. :)

Профил 

Сря Апр 05, 2017 9:45 pm

Здравей,и аз отначало се юрнах да търся акадама е намерих от Англия,пресадих две в нея и о ужас зимата замръзна и стана на прах остави това ама и дръвчетата заминаха :oops:
Тези които засадих в зеолит,керамзит и торф си виреят на воля.В София продават керамзит в голям чувал и е около 25лв. а зеолит имаше в Бриколаж ако ли не използвах котешка тоалетна(някой беше публикувал и аз опитах стана).
Пожелавам ти успех.Не се отказвай :)

Профил 

Сря Апр 12, 2017 1:46 pm

Аватар

Петър Светославов написа:
У нас има фирми, които трошат тухли и керемиди и продават фракциите, най-вече за настилка на тенис кортове. Един приятел е купувал за корта си от Кюстендил такива трошки, само че не можа да ми намери координати на фирмата. Моля, яко някой открие източник на такъв субстрат да пише.

Пенчо Минчев написа:
Ненов спорт еоод

Здравейте!
Случайно попаднахме във Вашия форум след търсене на името на фирмата ни в Google, и решихме да се регистрираме.
Относно субстратите, смиламе различни видове тухли с цел постигнето на натурална клей настилка за тенис на корт. Произвеждаме основно три фракции, както следва: 0 - 1.5 мм. / 0 - 3.0 мм. / 3.0 - 5.0 мм. Опаковка полиетиленови чували от 50 или 25 кг., като при необходимост може да пакетираме и по-малки количества. За повече информация тук.

Поздрави,
Ненов Спорт

Профил   
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 175 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа