Влез |  Регистрация

[ 159 мнения ] 

Сря Апр 12, 2017 3:09 pm

Аватар

Аз използвам керамзит предимно от Ташев Галвинг имат 3 фракций цената е около 20-25 лв за 80 литра което ми стигна за 15-20 ямадорита.Мисля че по добра за керамзит няма.Относно зеолита се свързах с завода в гр.Кърджали имат торби по 25кг и 50кг като цената е 23 лв за 100 кг,но няма как да ти ги изпратят трябва ти да изпратиш куриер до тях.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Сря Апр 12, 2017 6:53 pm

Аватар

Мартин Пенков написа:
Аз използвам керамзит предимно от Ташев Галвинг имат 3 фракций цената е около 20-25 лв за 80 литра което ми стигна за 15-20 ямадорита.Мисля че по добра за керамзит няма.Относно зеолита се свързах с завода в гр.Кърджали имат торби по 25кг и 50кг като цената е 23 лв за 100 кг,но няма как да ти ги изпратят трябва ти да изпратиш куриер до тях.

За мен перфектният субстрат за ямадори е 3 части керамзит 2 части торф и 1 част зеолит

Профил   

Чет Апр 13, 2017 11:09 pm

Аватар

Аз имам само 3 бонсая, така че тези разфасовки са ми големи... Ще проверя на още няколко места за зеолит и дано да намеря, че трябва да пресаждам вече, защото миналата година пропуснах, а месеца напредна и ще закъснея... Ако не си намеря зеолит ще заложа пак на субстрат 3:1 керамзит и от торопочвения субстрат на Compo Sana... Едното ми дръвче е в такъв субстрат и се чувства доста добре (вече 3 години), така че мисля, че и сега няма да има проблем. Все ще измисля нещо. 8-)
Благодаря за съветите :)

Профил 

Вто Апр 18, 2017 9:07 am

Администратор
Аватар

Благодаря! :-)

NenovSport написа:
Петър Светославов написа:
У нас има фирми, които трошат тухли и керемиди и продават фракциите, най-вече за настилка на тенис кортове. Един приятел е купувал за корта си от Кюстендил такива трошки, само че не можа да ми намери координати на фирмата. Моля, яко някой открие източник на такъв субстрат да пише.

Пенчо Минчев написа:
Ненов спорт еоод

Здравейте!
Случайно попаднахме във Вашия форум след търсене на името на фирмата ни в Google, и решихме да се регистрираме.
Относно субстратите, смиламе различни видове тухли с цел постигнето на натурална клей настилка за тенис на корт. Произвеждаме основно три фракции, както следва: 0 - 1.5 мм. / 0 - 3.0 мм. / 3.0 - 5.0 мм. Опаковка полиетиленови чували от 50 или 25 кг., като при необходимост може да пакетираме и по-малки количества. За повече информация тук.

Поздрави,
Ненов Спорт

Профил 

Вто Май 23, 2017 1:00 pm

Аватар

Ето и още едно място за субстрат горе долу на нормална цена.

http://anna2003.com/substrate.htm

Профил   

Вто Май 23, 2017 3:38 pm

До колкото знам тази фирма зарежда в Практикер но само от 6литра.
Интересувам се в какво съотношение да добавя торф.

Профил 

Сря Май 24, 2017 3:05 am

Аватар

още по темата, на английски -- https://bonsaitonight.com/2010/10/01/bonsai-soil/

Профил 

Пон Юни 19, 2017 2:34 pm

Аватар

Някой ползвал ли е борови кори, от онези, дето ги продават като субстрат за орхидеи?
Мислех си да ги използвам вместо кокосови влакна, че те пък ми идват много ситни. Корите пък са много едри, та се чудя как да ги направя по ситни (а не смея да ги сложа в чопъра)

Профил 

Пон Юни 19, 2017 9:16 pm

Аватар

Според мен вдигат киселинноста на почвата което не е добре за едни видове и добре за други.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 159 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа