Влез |  Регистрация

[ 21 мнения ] 

Чет Май 10, 2012 11:03 pm

Да, то кислорода е важен за корените, но не и по-важен от хранителните вещества. И не обяснява подкиселяването. При всички положения в неорганичен субстрат, няма как да е по-кисело положението от колкото в органичния...
Сега и пресен пример имам с едно растение, май някаква дива маслина. Маслините уж обичат алкални почви, та бях го цапнал в чист керамзит и така две години. Голяма мъка, по 1-2 чифта листа на няколко клонки и това е. Тая пролет го цапнах в саксия с около 50% органика, ама не тоф, нито пък ходих да събирам под борчетата листовка, а някаква "торфена" смеска. Видимо повечето е натрошени кори или нещо такова. Растението се засили яко, за няма и месец извади нови клонки по десетина сантиметра. Торил съм два пъти, на око съм слагал тор, но при всички положения е по-малко от препоръчаната концентрация.
За Дижелезен триоксид вярно може да е някаква съставка, пише, че издържа до 1500 градуса, та и в печените ще го има. Но за него пише някъде че е към киселините, някъде към основите го споменават, някъде пък нито едното нито другото... нещо аморфно - идея нямам какво значи това. Някой ако има познания по химия, може да сподели. Иначе гледам се среща в скали у нас и даже някакво находише на такива червени скали в Кътинската река. Та някой ако е пил вода от там... :P

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа