Влез |  Регистрация

[ 8 мнения ] 

Чет Фев 02, 2017 6:47 pm

Аватар

Искам да направя проучване, каква цена за вас е приемлива за един литър акадама? Колко е максималната цена за литър, която ви се струва приемлива?

Освен това, като цяло, имате ли нужда от магазин за бонсай продукти в България - почви, инструменти, саксии и тн.

Гледам, че в бг няма нито един, нито онлайн, нито на адрес, и се замислям за перспективата за един бъдещ магазин у нас.

Благодаря на отзовалите се.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Пет Фев 03, 2017 4:00 pm

Здравей!
Това за магазина много ми харесва.Браво.Сигурна съм,че ще има успех.
Аз бих се възползвала от такъв магазин.Пък и крайно време е да се направи нещо за бонсай продукти,не всеки има възможност да си поръчва от вън. :P

Профил 

Пет Фев 03, 2017 4:22 pm

Аватар

Ами хубаво е да го чуя, но като гледам активноста в единствения бонсай форум в България, доста се замислям дали има почва за такова нещо у нас.

Профил 

Пет Фев 03, 2017 4:47 pm

Всяко начало е трудно.За такъв магазин трябват доста пари.
Ето сега ми трябва тел за армиране,от чужбина е скъпо и трябва карта и т.н.ако има тук в Б-я поръчвам си и готово даже и на същите пари като от чужбина ама да го има.
Много от хората ги спира това.че всичко се поръчва от вън а тука няма нищо даже и един субстрат не може човек да си направи ето аз търся керамзит те го спряли в Бриколаж не им вървял и почваш да се мъчиш,но ако има специализиран магазин за бонсай не ти се счупва хатъра тоест не ти умира ентусиазма.

Силно се надявам и вярвам,че и у нас,ще се намери някой да направи такъв магазин.
Дай боже да е скоро.

Профил 

Пет Фев 03, 2017 4:56 pm

Аватар

Ентусиазмът умира последен, то е ясно : )

Профил 

Пон Фев 06, 2017 3:28 pm

Аватар

С пет човека на кръст занимаващи се с бонсаи, според мен е безпредметно да се прави магазин. По повод акдамата - в Япония е толкова използвана, просто защото там тя е най-разпространена, а пък недостатъците ѝ са всеизвестни. От друга страна, в България лесно се намира зеолит (и то родно производство), с доста по-добри характеристики и определено по-достъпна цена от акадамата. Телта за армиране пък в крайна сметка е просто тел.
Какво се опитвам да кажа - че човек може да си намери без особено усилие материали, за да си гледа дръвчета. По-важното обаче е да обръща внимание повече на самото гледане, отколкото над това върху опаковките на материалите, които ползва, изрично да пише "за бонсай".

Профил 

Вто Фев 07, 2017 11:51 pm

Аватар

Това с акадамата беше примерно, като най-популярен бонсай продукт. Рязбирам, че българското бонсай общество е малко и тихо, но може би това му е чара. Знаеики хала на държавта ни и масовото затъпяване, не е чудно, че нещо древно и екзотично като бонсай изкуството тук няма почва (какво смислово съвпадение).

И все пак. Би било прекрасно да има поне един истински магазин, мъничък, не толкова за бизнес, а за средище на хората, които ги вълнува материята. Макар, че днес всичко е на един клик разстояние, нищо не може да замени прякия жив контакт между хората, без каквито и да е било технически средства за информация между тях.

Още повече, след като бонсаистите се броят на ръка в България, каквито и да е срещи между тях биха били повече от ценни. Макар и да съм новобранка и да нямям особенно значение, приканвам българските бонсай гурута за повече усилия в тази посока, чрез срещи, събития и всякакви други социално културни мероприятия. Бих се включил с каквото мога на драго сърце.

Пък магазина, знае ли се, някой ден.. : )

Профил 

Чет Фев 09, 2017 10:10 pm

Аватар

Магазин в България са се опитвали да правят хора, общи познати. Лично аз съм си пазарил от онлайн български магазин и една криптомерия от него още си живее, пуска ми шишарки и си имам разсад :) За съжаление високите цени на продуктите спират много хора. А вече от чужбина има безплатни доставки и нищо не пречи да се поръча.
В България керамзит има не само в Бриколаж и то на тези безбожни цени там... Зеолит не съм си поръчал, но съм ползвал, търсил съм и ми беше по-трудно да го намеря и за това се насочих към керамзит.
За магазин не знам, но поне може да се измислят две дати в годината за общи поръчки.
Форума наистина е заспал... От време на време качвам някоя снимка с надеждата някой да се активира, да даде акъл, да каже "това така, това си объркал", ама няма...

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа