Влез |  Регистрация

[ 2 мнения ] 

Съб Авг 19, 2017 4:21 pm

Здравейте, юни месец реших да пробвам да си засея бонзай от семена. Вида на семената е Wisteria sinensis "blue" . Това , което разбрах за този вид е, че се нуждае от много светлина и вода. За около седмица след посяването поникна и се развива доста бързо до сега. От няколко седмици листата започнаха да си променят цвета и някои от новите листа са със странна форма. Някои листа побеляват на точки други стават кафяви и изсъхват. Въпросът ми е мога ли да ги поправя и нормално ли е? Преди месец подрязох няколко клонки и започна да расте доста по-бързо , възможно ли е да е заради това?
Напълно нов съм в това начинание и ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Пон Фев 19, 2018 3:08 am

Аватар

Казвано е и преди, но да повторим - чудо като семена за бонсай не съществува. Това е маркетингов трик да се продават съвсем обикновени семена на хора, които могат да бъдат лесно заблудени. От там нататък говорим за съвсем обикновено отглеждане на дърво от семка по нуждите на конкретния вид.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа