Влез |  Регистрация

[ 11 мнения ] 

Пон Фев 19, 2018 3:02 am

Аватар

MYncI написа:
Благодаря на всички за отговорите. Кармоната така и не се възстанови и просто се отказах...
Сега имам същият проблем с друго от дърветата си - Китайски бряст. И той подобно на кармоната загуби всичките си листа... Преди 2 години го внесох от Италия, лекувах го от щитоносни въшки миналата година. Беше добре до преди да го пресадя.
Известно време след пресаждането, обаче някои от листата му започнаха да почервеняват. Предположих, че слънцето му идва малко силно и му смених мястото от запад - на изток.
След пресаждането другото, което забелязах беше, че листата са на половина по-малко отколкото бяха миналата година... Пресадих го като, може би грешката ми отново беше подрязването на корените... Сега е без листа, в субстрат - зеолит : керамзит : торопочвен субстрат - 2:2:1
Саксията е малко дълбока, но преди си растеше добре в нея, затова не смятам, че не достига достатъчно кислород до корените.
Сега върховете на някои от клоните започнаха да изсъхват и предполагам, че умира...
Моля, ви помогнете ми да го спася, защото ми е любимият и много си го харесвам!
Знам, че съм допуснал грешки, но не ми го натяквайте, а ми помогнете ако можете!
Благодаря предварително!

Оцеля ли бряста?

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа