Влез |  Регистрация

[ 7 мнения ] 

Сря Сеп 12, 2018 9:01 am

Здравейте, от около една година съм запалена по бонсаите - чета, разглеждам, но не съм си купила от магазините, защото ми се иска да опитам сама да направя. Махнах едно странично клонче и част от върха, сложих пясък отдолу на саксийката и подрязах коренчетата. Първото поливане направих така и напръсках листата. Качвам снимка на първия опит да превърна в бонсай Дърво на живота. Моля за мнения и съвети. Благодаря сърдечно!

Прикачени файлове:
image1 (1).JPG
image1 (1).JPG [ 129.07 KiB | Прегледано 75 пъти ]

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Сря Сеп 12, 2018 1:56 pm

Аватар

С риск да прозвуча заядливо, но или не си чела достатъчно, или нищо не си разбрала.
Ще ти дам няколко насоки:
1. Прочети как се отглежда конкретния вид растение (и по-общо сукулентите)
2. Гледай въпросния резник като нормално растение в нормална (разбирай по-голяма) саксия
3. Изчакай поне 5 години
4. Започни да го оформяш като бонсай

И един въпрос: След като имаш вече възрастно растение, защо не превърнеш него в бонсай, ами чупиш клонки?

Профил 

Сря Сеп 12, 2018 2:03 pm

Здравейте, това е растението, което имам. Друго Дърво на живота нямам за момента. Имах предвид, че при прехвърлянето и оформянето съм махнала едно клонче.

Профил 

Сря Сеп 12, 2018 2:07 pm

То беше в по-голяма саксия, като го купих ми казаха, че е на около година и нещо, максимум две.

Профил 

Чет Сеп 13, 2018 11:48 pm

Аватар

Изображение

Ориентирай се към нещо такова като за начало. Ще отнеме време но тези сукуленти растат бързо. Почети повече за Бонсай. После може да опиташ по-сложни неща, които са по близко до стлистиката на бонсаите. Английското име на растението е Jade ако решиш да се ровиш из интернет. Успех.

Профил 

Пет Сеп 14, 2018 8:12 am

Разбира се, прочетох че е Jade tree, гледах някои клипчета в ютуб. Реших да опитам още докато е малко да започна да го оформям като бонсайче. За сега го поливам през 2-3 дни, не го държа на пряка светлина, въпреки че е близо до прозорец. Не знам как стои въпроса с наторяването, имам течна тор, но тъй като преди седмица е присадено, кога е момента да за наторяване? Иначе чудесно се вписва до малките кактуси които имам. Гледам и други цветя, които не са бонсаи, но тях ги гледам от доста време и са вече доста големи. :))) Вечер включвам за час-два уред който прави повече влажност на въздуха. Благодаря Ви много за съветите и за чудесния пример!

Профил 

Пон Сеп 17, 2018 1:35 pm

Аватар

Имам един подобен бонсай (само че не е crassula ovata, ами е portulacaria afra, което е почти същото), гледам го в чист зеолит, от по-едрите фракции - не задържа вода, за това летем на балкона го поливам почти всеки ден, но зимата, като е вътре, макс веднъж седмично. Пак подчертавам, обърни внимание как се гледат този вид растения, най-вече, за да не го удавиш. Не са трудни за поддръжка и както каза propeller растат доста бързо.
https://www.cactuslab.bg/kratak-narachnik-za-shtastlivi-sukulenti.html

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа