Влез |  Регистрация

[ 11 мнения ] 

Вто Авг 13, 2013 7:11 pm

Здравейте!

Мисля, че търся помощ изобщо НЕ навреме, но... все пак никога не е късно човек да се научи. По темата.. ноември месец миналата година ми подариха едно цвете, което аз мислих, че е цвете... Наскоро разбрах, че било нещо като дръвче (колкото и смешно да ви звучи - не разбирам почти нищо от цветя). Като цяло грижите, които съм полагал за растението е да бъде поливано и да бъде на топло. Преди около месец му смених саксията, защото неговата се беше деформирала и го пресадих по следния начин. Купих си по-голяма саксия, някаква пръст (която разбира се няма нищо общо пръстта за бонсаите). В новата саксия положих слой с пръст и след това извадих растението от старата саксия заедно с пръстта и го сложих в новата. Допълних с пръст и полях. Започна да расте и по това съдя, че присаждането е минало успешно. Въпреки всичко въпросното растение има сантиментална стойност за мен и имам желанието да го запазя във времето, а проблема с който се сблъсквам е... че нищо не разбирам. Бихте ли ми препоръчали материали, които да прочета и да се запозная по-подробно с какво всъщност се захващам и как точно да се грижа за него?

Благодаря Ви предварително! Прехвърлих набързо няколко теми и виждам, че сте задружни и си споделяте.. малко са останали такива личности, така че - не се променяйте!

П.П. Ще кача и някоя снимка на растението по-късно.

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Вто Авг 13, 2013 7:49 pm

сложи снимки да го видим. Тука има мноого полезни материали...разгледаи форума.
Има два варианта. Да го отгледаш като саксийно рестение или като бонсаи.
Ако искаш да е бонсаи, трябва в друга почва да го посадиш.
За сега не го преполовай. Поливай когато изсъхне отгоре, да не му изгният корените. Ако искаш да го пресаждаш най добре в топло време. Дръж го на слънце през лятото но ако е на сянка полека го аклиматизирай.

Профил 

Чет Авг 15, 2013 11:51 am

Ето и снимка на растението в момента. Гледам го навън, но въпреки това, слънцето не го напича директно.

Изображение

Профил 

Чет Авг 15, 2013 9:14 pm

Аватар

Не му достига светлина-клоните са слаби и дълги,разстоянието между листата е голямо.Трябва му повече слънце.

Профил 

Пет Апр 29, 2016 6:49 pm

Здравейте,

Моля за информация. Присадух фикус жен шен в универсална почва. Това ще му попречи ли да се развива като бонсай?

Поздрави

Профил 

Сря Май 04, 2016 4:09 pm

Аватар

zhvasilev написа:
Здравейте,

Моля за информация. Присадух фикус жен шен в универсална почва. Това ще му попречи ли да се развива като бонсай?

Поздрави

Здравей,няма да му пречи ,но моето мнение за тези корени на жен шен с присадка от Фикус Ретуса е,че са далеч от Бонсай,защо ги предлагат/продават ,като бонсай това не го разбирам!!

Профил   

Чет Юни 09, 2016 4:41 pm

Защото има кой да ги купува.... :lol: ... предполагам...
Малко остана и аз да се сдобия наскоро с такъв - подарък. ,,Толкова е хубааааав!!!!''....!!!!!!!! :shock:

Профил 

Вто Юни 12, 2018 10:44 pm

Здравейте, интересува ме фикус женшен в определено време от годината ли се подрязва, ако е така кога? Също така има ли значение кога ще го пресадя?

Профил 

Сря Юни 13, 2018 5:21 pm

Обикновено манипулациите с дръвчетата се правят пролетно време, но все пак има значение при какви условия се отглеждат

Профил 

Сря Юни 13, 2018 8:47 pm

От 2 дни е в мен, с много добра гъста и разлистена корона е и на добре осветено място.

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа