Влез |  Регистрация

[ 7 мнения ] 

Пет Юни 30, 2017 10:30 am

Здравейте,съвсем нов съм в бранша и съм взел няколко вида семена-Японска дюля,Юдово дърво,Пауловния и Делоникс.Така..ако може да започнем от А и Б,за да си спестя бъдещи ядове.В колко големи съдове да посявам семената и по колко семена да слагам в 1 съд? Аз мислех да слагам по 1 семенце в пластмасови чашки от кафе примерно.Като начало обикновена пръст ли да ползвам?Ако,дай Боже,изникнат кога да ги присаждам в по-големи саксии? Иначе,ще ги гледам в светъл апартамент,но без тераса,фатално ли е това? Общо взето това ме интересува най-вече,засега..Извинявам се,ако са ми малоумни въпросите,просто хал-хабер си нямам :lol:

Върнете се в началото Върнете се в началото
  Профил 

Пет Юни 30, 2017 1:48 pm

Аватар

Ако ще ги гледаш в апартамент по добре не започвай! Няма шанс. За апартамент -фикус.
Пауловния е възможно най неподходящия вид за бонсаи между другото :) А и сезона за засяване на семена отдавна мина. Не се отказвай ,а търси друго решение! Винаги има такова!!!

Профил   

Пет Юни 30, 2017 5:01 pm

Ще боцна по няколко семки от вид докато си мисля за решение,макар че не ми е много ясно,какво мога да измисля :D И на мене ми се иска да живея в къща с двор ама..Иначе кое е най-лошото от това да са индор-светлината или въздуха?Понеже прозорците ми са от тея хоризонталните,"Velux" май-беше марката,ако се сещате.И в едната стая,която се пада западна,мога да им пригодя нещо и да си живуркат на отворен прозорец,общо взето от март до октомври...

Профил 

Нед Юли 02, 2017 7:44 am

Здравей,аз също нямам тераса и ще ти споделя моя опит :)
Пенчо е прав в апартамент не става пробвах ;) Оставени под стъкло дори и на отворен прозорец листата могат да изгорят,ако имаш място пред прозорците можеш да направиш нещо подобно.

Прикачени файлове:
IMG_1438.JPG
IMG_1438.JPG [ 193.43 KiB | Прегледано 56 пъти ]
IMG_1437.JPG
IMG_1437.JPG [ 122.61 KiB | Прегледано 56 пъти ]

Профил 

Нед Юли 02, 2017 8:31 am

Аватар

Здравей , няма лошо да започнеш с посяване на семена. Но Пенчо ти го каза, сега не е сезона за засяване. Само си представи , че някои от изброените семена от теб се нуждаят от много време за да поникнат . Сега сме 2 юни докато поникнат средата на август, от там на татък трябва да пораснат за да изкарат зимата така , че нямаш време . Насей ги декември януари и тогава ще имат време за следващото лято. Да проблем е отглеждането в апартамент даже и на терасата. А до времето за което ти говоря, можеш да посетиш някой градински център, там да си харесаш вече отрасло дръвче и да го оформиш като бонсай или поне да опиташ. Успех.

Профил   

Нед Юли 02, 2017 10:13 am

Благодаря за предложенията :)

Профил 

Пон Юли 03, 2017 11:45 am

Намерих едно много приятно сайтче и си поръчах туй-онуй -Rhus typhina,Punica granatum и Thuja occ. Ericoides.Само,че ще ми пристигнат в някакви големи саксии 30/40см и се чудя какво да ги правя...Че ще ги окастря то е ясно,ама дали да не ги присадя в някакви по-малки саксии?

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Иначе по другия въпрос,също мисля че успях да измисля някакво решение,колкото и импровизирано да е...Ще закрепя някаква дъска за тея червените,които стърчат.Няма да е много издържано естетически,ама какво да се прави..Само ме притеснява,че това покритие се напича адски много през лятото и ще ги изсушава за часове..Някой сеща ли се за някакъв пиниз,поне малко да ги изолирам от жегата,примерно да положа някакъв изолационен материал под тях,ама какъв ще е най-удачния вариант ?
20170703_122423.jpg
20170703_122423.jpg [ 173.18 KiB | Прегледано 38 пъти ]

Профил 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа